O Bojani Grbović i psihologiji
Diplomirani psiholog, profesor psihologije i geštalt psihotarapeut. Kliničko iskustvo je stekla na institutu za mentalno zdravlje i bolnice za psihijatriju kliničko bolničkog centra. Autor je radova u časopisima od nacionalnog i međunarodnog značaja.
Na osnovu višegodišnjeg iskustva u radu sa klijetima i korisnicima psihološke usluge, kroz direktivne tehnike procenjuje se težina problema koja se oslanja na“ sada i ovde“, sve u interesu rešavanja problema, adekvatnog i konstruktivnog donošenje odluka. Kroz razgovor podstiče se logičko zaključivanje, unutrašnja motivacija, volja, samopouzdanje i menjanje emocionalnog stanja sve u cilju jačanja ličnosti i prevazilaženja problema. Jako važno područije rada jeste žaštita ličnosti od sagorevanja.
Pomoć ljudima kada se nađu u (ne)predvidivim živtnim situacijama, teškim odlukama, iskušenjima, porodičnog i socijalnog zanemarivanja, emocionalnog sagorevanja i permanentnog stresa.
Šta je psihoterapija?
Psihoterapija je proces koji podrazumeva način lečenja odeđenih psihičkih stanja koji se manifestuju određenim smetnjama u ličnosti koje su izazvane nekim psihološkim problemima i podrazumevaju razgovor sa psihologom. U samom procesu rada uloga psihotarapeuta ima za cilj da klijet bolje prihvati, razume i kontroliše svoja raspoloženja, osećanja, postupke i misli t.j. mišljenje kao osnovne psihičke funkcije. Sam pristup klijetu zavisi od problema i njegove želje za promenom na pozitivno usmeravanje mentalne energije. Seansa sa psihotarapeutom traje u proseku od 50 minuta do jednog sata.
Racionalno- emocionalno razmišljanje predstavlja važan proces tokom procesa rada i može vam pomoći da mnogo slobodnije prihvatate svoje emocije i razmišljanja. Tehnike koje se sprovode imaju za cilj bolji kontakt sa sopstvenim osećanjima koje Vam mogu pomoći da sami sebi dozvolite da drugačije mislite kretajući se u pozitivnom smeru i uspešno prevažiđete problem.
+Bračno savetovalište
+Savetovalište za anti-stres i sindrom profesionalnog sagorevanja
+porodica i porodični konflikti
+Sportska psihologija
+Anksiozna stanja
+Apatija i hronični gubitak energije
+Opsesivne misli i kompulsivne radnje
+Prevazilaženje stresnih situacija i životnih kriza
+Panični napadi
+Individualni rad na samopoštovanju
+Depresivno raspoloženje
+Depresija
+Poteškoće u komunikaciji
+Glikemijski indeks i prehrana
+Poslovna psihologija